O Spółce

SSE Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Societe Suisse Des Explosifs. Societe Suisse Des Explosifs (SSE) jest szwajcarską firmą, która została założona w 1894 roku. Siedziba Spółki mieści się w Brig. 

Od początku istnienia SSE specjalizuje się w produkcji i dostawach materiałów wybuchowych. Od 1970 roku dywersyfikuje swoją działalność poprzez rozpoczęcie produkcji zaawansowanych technologicznie produktów chemicznych, stosowanych między innymi w przemyśle farmaceutycznym.

Do głównych obszarów działalności SSE Polska należy:

  • Produkcja materiałów wybuchowych - emulsyjnych i amonowo-saletrzanych (ANFO)
  • Świadczenie kompleksowych usług wiertniczo-strzałowych - od projektowania prac, po nadzór oraz wykonawstwo
  • Prace inżynieryjne - w budownictwie drogowym oraz przy pracach wyburzeniowych

Dążąc do innowacyjności SSE Polska nie zapomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, które są tak ważne, szczególnie w branży górniczej. Zachowywane są przy tym wszelkie standardy jakości oraz funkcjonującego w Spółce Zintegrowanego Systemu Zarządzania, by usprawnić funkcjonowanie Spółki.

Doświadczenie pracowników, wynikające z wieloletniej praktyki w branży górnictwa odkrywkowego, gwarantują profesjonalne wykonawstwo usług. Oferowane produkty, realizowane usługi oraz dbałość o środowisko naturalne skutkuje wciąż rosnącym zaufaniem wśród Klientów Spółki.

Funkcjonowanie SSE Polska opiera się na terminowych realizacjach zamówień oraz na dbałości o zadowolenie Klientów. Dokładane są wszelkie starania by sprostać wymaganiom rynku i jednocześnie tworzyć konkurencyjne oferty cenowe. Powyższe działania gwarantują satysfakcję i sukces obydwu stron.